• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  68771,421
  % 5,72
 • BIST 100
  %

Kosgeb Kredi Nedir ? Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır ?

Kosgeb Kredi Nedir ? Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır ?

KOSGEB Kredisi Nedir, Nasıl Alınır. KOSGEB olarak bilinen Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı, KOBİ’leri geliştirmek ve desteklemek amacıyla kurulmuş bir kurumdur.  KOSGEB, iş kurmak isteyen kişilere destek olmak amacıyla belirli oranlarda hibe ve kredi imkânı vermektedir.

Kosgeb destek

KOSGEB Hibe destek kredisi veriyor. Kredi almak isteyenler kredinin başvuru şartlarının neler olduğunu merak ediyor. KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), yeni girişimcilerin yanında birçok insana kredi desteği sağlıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olan Kosgeb’in verdiği kredilere nasıl başvuru yapılacağı ve şartlarının neler olduğu merak etmektedir. Belirlenen şartlara göre kredi desteği verilmektedir.

KOSGEB HİBE KREDİ DESTEĞİ HANGİ SEKTÖRLERE VERİLECEK?

Hibe kredisi verecek olan KOSGEB’in hangi sektörlere kredi vereceği merak konusu oldu. İşte hibe desteği kredisi verilecek olan sektörler: Gıda ürünlerinin imalatı, İçeceklerin imalatı, Giyim eşyalarının imalatı Kağıt ve kağıt ürünleri imalatı, Kimyasalların ve kimyasal ürünlerin imalatı, Ana metal sanayi, Bilgisayar, elektronik ve optik ürünlerin imalatı, Makine ve ekipmanların kurulumu ve onarımı, Suyun toplanması, arıtılması ve dağıtılması, Bina inşaatı, Özel inşaat faaliyetleri, Toptan ve perakende ticaret, Konaklama, Bilgisayar programlama, danışmanlık ve ilgili faaliyetler, Bilimsel araştırma ve geliştirme faaliyetleri, Seyahat acentesi, tur operatörü ve diğer rezervasyon hizmetleriyle ilgili faaliyetler, Büro yönetimi, büro desteği ve iş destek faaliyetlerine hibe desteği verilecektir. KOSGEB, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlıdır.

Kosgeb girişimcilik destekleri 2019

2019 KOSGEB HİBE DESTEK KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

Hibe desteği almak isteyenler için belirli şartlar vardır. Hem sektörünüz uygun hem de şartlar size uygunsa hibe desteğini alabilirsiniz. Şartlar şu şekildedir:

1- İşe başlamanın kanuni süreçte bildirilmiş olması gerekmektedir.

2- Kendi işinde bilfiil çalışılması veya işin kendisi tarafından idare edilmesi gerekmektedir.

3- Tüm ortakların işe başlama tarihi itibarıyla uygun şartları (29 yaşını doldurmamış olma şartı da dahil) taşımalıdır.

4- İşletmenin üçüncü dereceye kadar akrabadan devr alınmamış olması gerekir.

5- Mevcut bir işletmeye veya mesleki faaliyete sonradan ortak olunmaması gerekmektedir. Bu 5 şarta uyan ve sektörü yukarıdaki belirli sektörlerden olan her vatandaş hibe destek kredisi alabilmektedir.

Kredi KOSGEB tarafından sağlanmaktadır.

YORUMLAR YAZ