• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  53215,206
  % 3,39
 • BIST 100
  %

Trafik Sigortası

Trafik Sigortası

Plaka ile araç hasar kaydı sorgulama hizmeti sonucu, almak istediğiniz aracın geçmiş kaza  ve sigorta poliçesi bilgilerini öğrenebilirsiniz.

İkinci el bir araba almayı düşünüyorsunuz fakat aracın geçmişi ile ilgili de net bilgiler edinme ihtiyacı duyuyorsunuz. O halde Aracın hasar kaydı, kaza tutanak geçmişi, sigorta poliçesi, trafik poliçesi veya parça değişim bilgisi gibi detayların aracın değerine etki edecek türden etkiler yapabildiğinin farkındasınız demektir.

Bu bilgilerin hepsine ulaşabildiğiniz plakailearaçhasarkaydısorgulama sistemi araç sahiplerine ve araç sahibi olmayı düşünenlere hizmet veren Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bu noktada bize bu tür detayları Tramer sorgulama imkanı veriyor.

Tramer Kaydı Nedir?

Tramer ismi yine ilgili kurumun Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi biriminden adını alır. Bu noktada plakadan araç hasar sorgulama kayıtlarını inceleyerek kişiler söz konusu araç ile ilgili birçok önemli detaya ulaşabilir. Bu detaylar arasında ilk paragrafta bahsetmiş olduğumuz, 2. El araç piyasa değerini etkliyecek türden öneme sahip bilgiler vardır.

Tramer Kaydı İle Hangi Bilgilere Ulaşılabilir?

Tramer kayıtlarını halkın erişimine sunan SBM’nin Tramer kaydı sorgulamaya yönelik bizlere sunduğu iki farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerin ikisinde de araçla ilgili çeşitli bilgileri sorgulama bilgisi için alternatif olarak kullanmak mümkündür.

Bu noktada SBM’nin resmi web adresi üzerinden araç plaka no, sigortalı TC kimlik no, sigortalı vergi kimlik no veya sürücü tc kimlik no gibi bilgiler kullanılarak sorgulama yapmak mümkündür.

Bununla birlikte, dilediğiniz her yerde ve anında araç hasar kaydı gibi Tramer sorgulamalarını yapmak için şasi numarası, tc kimlik no, sigorta poliçe no, kaza tespit tutanağı ihbar no ya da plakayı yazın ve SMS olarak 5664’e gönderin sorgu başına 7 TL olmak kaydıyla işleminizi tamamlayın.

Bu işlemde kullanılan telefon numarası, sorgulama kodları ve ücretlendirme ülkemizde faaliyet gösteren bütün GSM operatörleri için aynıdır.