• AMERIKAN DOLARI
  18,5039
  % -0,02
 • € EURO
  18,1433
  % -0,12
 • ALTIN (TL/GR)
  987,78
  % 0,00
 • 22 AYAR BILEZIK
  910,78
  % 0,32
 • YARIM ALTIN
  3.226,00
  % 0,12
 • ÇEYREK ALTIN
  1.618,00
  % 0,12
 • BITCOIN/TL
  359096,268
  % -0,18
 • ETHEREUM/TL
  24612
  % 0,02

Teksas, bitcoin ‘i devlet Anayasasına Dönüştürmek İçin Adımlar Atıyor

Teksas, bitcoin ‘i devlet Anayasasına Dönüştürmek İçin Adımlar Atıyor

Teksas, diğer kripto dostu Devletlere ve daha sonra bazılarına yetişmeyi hedefliyor, ancak yorumcular bir devlet anayasasında değişiklik yapılmasının hemen gerçekleşmeyeceğini söylüyor.

Teksas’ta her şey daha büyük, bu yüzden lone Star state’in Amerika’nın bir sonraki bitcoin (BTC) hotspotu olmak için hamle yapması sürpriz olmamalı.

Son zamanlarda Teksas, kripto para birimlerinin devlet Ticaret Hukuku kapsamında tanınmasını sağlamak için iki yasa uyguladı. Teksas ev faturaları 4474 ve 1576 her ikisi de Eylül ayında yürürlüğe girdi. Geçtiğimiz Haziran ayında Vali Greg Abbott tarafından yasa imzalandıktan sonra 1. H. B. 1576, Teksas’ta bir blockchain çalışma grubu kurarken, H. B. 4474, sanal para biriminin Teksas yasalarına göre bir yeri olduğunu göstermek için eksiksiz bir çerçeve sunmaktadır.

Özellikle konuşursak, H. B. 4474, Tekdüzen Hukuk Komisyonu’nun yeni Tekdüzen Ticaret Kanunu veya UCC’NİN önerilen dilini kabul etti. UCC’NİN 12. maddesi gelecek yıl kesinleşecek, ancak devletler Teksas’ın Hb 4474’ünün gösterdiği gibi bu arada önerilen dili benimsemekte özgürdürler. Hunton Andrews Kurth’un ortağı Patrick Boot, Cointelegraph’a H. B 4474 metninin özlü bir şekilde üç özel şeye işaret ettiğini söyledi:

“Sanal para birimini tanımlarken, sanal para birimi üzerindeki kontrolün nasıl gösterileceğini veya nasıl nitelikli bir alıcı olunacağını da belirler. Son olarak, sanal para birimleriyle iş yapmak için inanılmaz derecede yararlı olan bir güvenlik çıkarının nasıl mükemmelleştirileceğini gösterir.”

Texas’ cryptocurrency yasalarının bir sonucu olarak, Zincirsiz ve müşterileri şimdi bu Bitcoin satın alma veya kredi için teminat olarak kabul edilmesi gibi faaliyetleri çevreleyen daha fazla yasal kesinlik olan Austin merkezli Zincirsiz Sermayenin bakış açısı, Joseph Kelly, CEO — Bitcoin finansal hizmetler şirketi — söyledi Cointelegraph içine H. B. 4474 önemini koymak.

H. B. 4474’ten önce Kelly, bitcoin’in çok yeni ve farklı olduğunu belirterek, önceki yasaların bitcoin ile yapılan ticari işlemlere uygun olmadığını belirtti. Buna karşılık Kelly, bitcoin için belirsiz tanımların veya belirsiz adli tedavilerin tüm taraflar için gereksiz riskler yarattığını açıkladı: “H. B. 4474 gibi netlik sağlamak için hızlı hareket etmeyen Devletler, tüketicilerini ve işletmelerini anlaşmazlıklar ve potansiyel olarak fon kaybı riski altında bırakıyor.”

Bu, dijital varlıkların Ticaret Hukuku statüsünü açıklığa kavuştursa da, Teksas’ın bu tür yasaları geçiren ilk devlet olmadığını belirtmek önemlidir. Wyoming merkezli bir kripto savunucusu olan Caitlin Long, daha önce Cointelegraph’a Teksas’ın Wyoming, Rhode Island ve Nebraska’nın gerisinde kalarak sanal para birimini tanımlayan 4.ABD devleti olduğunu söylemişti.

Mevzuattan anayasa değişikliğine

Teksas, diğer yenilikçi devletlerin ayak izlerini takip ediyor gibi görünse de, Blockchain merkezli kamu politikası girişimlerini savunan bir endüstri birliği olan Texas Blockchain Konseyi üyeleri, daha büyük planların devam ettiğini paylaştı.

Texas Blockchain Konseyi Başkanı Lee Bratcher, cointelegraph’a, bitcoin’i Teksas Anayasasına, potansiyel olarak Anayasa değişikliği olarak entegre etmek için tartışmalar olduğunu söyledi. Bratcher’a göre, Teksas Anayasası 500’den fazla kez değiştirildi. Emlak vergisi ödeme işlemi için cryptocurrency kullanımı ile ilgili Texas eyaletinde bir değişiklik olasılığı olduğu gibi dikkat çekti. Velet dikkat çekti:

“Teksas anayasa değişikliğinin bitcoin’de emlak vergisi ödemesine izin vermesi fikri var. Bu, Bitcoin’i Teksas denetçisinin Ofisinde ve Hazinesinde altınla eşit hale getirecektir.”

Bitcoin’i Teksas Anayasasına entegre etmek kripto dostu Devletler için bir ilk olsa da, Bratcher böyle bir önerinin 2023 yılına kadar devlet oylarında görünmeyeceğini belirtti: “bu öneri muhtemelen yıllar alacaktır.” Bu arada Bratcher, Texas Blockchain Konseyi’nin bu projede Texas House Temsilcisi Giovanni Capriglione ile yakın çalıştığını belirtti.

Florida ve Tennessee gibi diğer devletlerin son zamanlarda emlak vergisi ödemeleri için BTC’Yİ kabul etmenin yollarını araştırdıklarını belirtmek de önemlidir. Jackson, Tennessee Belediye Başkanı Scott Conger, bu yılın Temmuz ayında yaptığı açıklamada, kentin blockchain görev gücünün Emlak vergilerinin Bitcoin’de ödenmesine izin vermenin yollarını incelediğini açıkladı. Haber, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in şehir çalışanlarının maaşlarının BTC’DE ödenmesi için baskı yaptığını açıklamasının ardından kısa bir süre sonra geldi ve aynı zamanda sakinlerin bitcoin’de ücret ödemelerine izin verdi.

Teksas Anayasasına bir Bitcoin değişikliği uygulayarak Teksas, saf mevzuatın ötesine ve ötesine geçmeyi hedefliyor. Foley & Lardner LLP’NİN avukatlarından Peter Vogel, cointelegraph’a yaptığı açıklamada, anayasa değişikliklerinin teksas’taki vatandaşlardan oy almayı gerektirdiğini ve bunun Vali tarafından imzalanan Teksas yasama meclisinden çıkarılan kripto yasalarından daha büyük bir yasal standart olacağını söyledi.

Dikkate alınması gereken zorluklar

Teksas, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en kripto dostu devletlerden biri olmak için benzersiz önlemler alsa da, mevzuatın ilerlemesini engelleyebilecek zorluklar devam etmektedir.

Örneğin, Bratcher işaret eden en büyük engel için sürekli gelişme cryptocurrency içinde Texas, Washington, D. C. Göre onu, olmaması açıklığı etrafında cryptocurrency federal düzenleyiciler var olmuştur sayının Texas tabanlı girişimciler yerleşmeye kripto-dost ülkeler gibi İsviçre ve Liechtenstein: “Biz yok kontrolü konusundaki en büyük sorunları biz de federal düzeyde.”

Bu kavram muhtemelen son zamanlarda ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu’nun Kripto verim programı nedeniyle Coinbase’e dava açmakla tehdit etmesiyle vurgulandı. Bunu göz önünde bulunduran Bratcher, Teksas’ta olumlu bir kripto ekosistemi olmasına rağmen, Teksas Blockchain Konseyi’nin hala Devletin Menkul Kıymetler Kurulu ile hareket özgürlüğü sağlamaya çalıştığını belirtti. Bratcher’a göre, Teksas Eyalet Menkul Kıymetler Kurulu faizli hesaplar konusunda katı davrandı.

Ek olarak, Vogel, Teksas’ın kripto arkadaş yasasını kabul etmesine ve yürürlüğe koymasına rağmen, bu yasaların hem Teksas’ta hem de federal mahkemelerde nasıl itiraz edileceğini görmenin önemli olduğunu belirtti: