• AMERIKAN DOLARI
  18,5039
  % -0,02
 • € EURO
  18,1433
  % -0,12
 • ALTIN (TL/GR)
  987,78
  % 0,00
 • 22 AYAR BILEZIK
  910,78
  % 0,32
 • YARIM ALTIN
  3.226,00
  % 0,12
 • ÇEYREK ALTIN
  1.618,00
  % 0,12
 • BITCOIN/TL
  359039,133
  % -0,32
 • ETHEREUM/TL
  24591
  % -0,15

Facebook, İddialara Yanıt Verdi Haber365

Facebook, İddialara Yanıt Verdi Haber365

Facebook, İddialara Yanıt Verdi Haber365

Haber365 sitesindeki habere göre, Facebook, geçtiğimiz günlerde eski şirket çalışanının yapmış olduğu açıklamanın ardından iddiaları yanıtladı. Dile getirilmiş olan şeyler ise kesin bir dille reddedildi. Ancak bunun ne kadar doğru olduğu halen büyük bir tartışma konusu.

İddialar Ciddi

Son dakika haberine göre geçtiğimiz günlerde eski bir Facebook çalışanı olan Frances Haugen birçok farklı iddiayı dile getirmiş ve bunun ardından Facebook büyük bir zan altında kalmıştı. Frances Haugen şunları söylemişti; uzun yıllar boyunca bu firmanın çatısı altında çalıştım. İlk zamanlarda küçük bir şirket olmamıza rağmen sonradan büyük bir atılım içine girerek para kazandık ve büyüdük. Ancak bunu yaparken güvenlik konusu her zaman ikinci planda kaldı.

Birçok kez belirtmemize rağmen para kazanmak firmanın ilk hedefi haline geldiğinden dolayı bu durum güvenliğin de önemsenmemesine neden oldu dedi. Frances Haugen aynı zamanda dün ABD senatosuna çağrıldı. Bunun sonrasında kendisine senatörler tarafından konu ile alakalı birçok farklı soru soruldu. Yanıtlar ise iddiaların tekrarı şeklinde dikkat çekti. Buna ek olarak eski çalışan, sosyal medya devinin çocuklara yönelik olan tehlikeli içeriklerle hiçbir zaman ilgilenmediğini ve bunları engelleyebilmek için bir şey yapmadığını da belirtti. Tüm bunlar Facebook firmasının bir açıklama yapmasına neden oldu.

Bu iddialar Gerçek Değil

Haberler kapsamındaki bu gelişme çerçevesinde Facebook patronu olan Mark Zuckerberg şunları ifade etti; biz uzun yıllardan beri var olan ve en kaliteli hizmeti vermeye devam eden bir şirketiz. İçeriklerimize her zaman dikkat ediyoruz. İnsanların sinirleriyle oynayabilecek türde içeriklere hem bilerek hem de isteyerek yer vermemiz gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Mark Zuckerberg açıklamalarına devam ederek şunları belirtti; bizim tek para kazanma yöntemimiz reklam. Bunun için tanımlamış olduğumuz belli kriterler söz konusudur. Bunların dışına hiçbir şekilde çıkmamız söz konusu değildir. İddialar mantıksız. Buna dair diğer çalışanlarımızla da görüşme yapabilirsiniz. Onlar da size aynı şeyleri büyük bir açıklıkla anlatacaklardır, dedi. Tüm bunlara rağmen yaşanan son çöküş, iddiaların gerçek olabileceği ihtimalini akıllara getiriyor.